MICHAEL SCOFIELD

WENTWORTH MILLER İngiltere'de doğan ve New York'ta büyüyen Wentworth Miller, Princeton Üniversitesi'nden mezun oldu. Buffy the Vampire Slayer, ER, Joan of Arcadia, Ghost Whisperer ve The Human Stain gibi dizi ve filmlerde rol alan Miller, eleştirmenlerden pozitif yorumlar alan bir oyuncu. Miller, televizyon tarihinin en iyi yapımları arasında yer alan Prison Break'teki oyunculuğuyla 2006 yılında Altın Küre Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu olarak aday gösterildi.İngiltere'de doğan ve New York'ta büyüyen Wentworth Miller, Princeton Üniversitesi'nden mezun oldu.
Buffy the Vampire Slayer, ER, Joan of Arcadia, Ghost Whisperer ve The Human Stain gibi dizi ve filmlerde rol alan Miller, eleştirmenlerden pozitif yorumlar alan bir oyuncu. Miller, televizyon tarihinin en iyi yapımları arasında yer alan Prison Break'teki oyunculuğuyla 2006 yılında Altın Küre Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu olarak aday gösterildi.

LINCOLN BURROWS

DOMINIC PURCELL Avustralya'da büyüyen Dominic Purcell, Batı Avustralya Sahne Sanatları Akademisi'ne katıldı. Mission: Impossible 2, Blade: Trinity, 3-Way, Equilibrium ve Visitors gibi filmlerde; John Doe, First Daughter ve Moby Dick gibi dizilerde; Antony and Cleopatra, Angels in America, The Pillars of Society ve Romeo and Juliet tiyatro oyunlarında rol aldı.Avustralya'da büyüyen Dominic Purcell, Batı Avustralya Sahne Sanatları Akademisi'ne katıldı.
Mission: Impossible 2, Blade: Trinity, 3-Way, Equilibrium ve Visitors gibi filmlerde; John Doe, First Daughter ve Moby Dick gibi dizilerde; Antony and Cleopatra, Angels in America, The Pillars of Society ve Romeo and Juliet tiyatro oyunlarında rol aldı.

SARA TANCREDI

SARAH WAYNE CALLIES Honolulu'da büyüyen Sarah Wayne Callies, Dartmouth College'dan mezun oldu ve güzel sanatlar yüksek lisansını National Theatre Conservatory'de yaptı. The Walking Dead'de Lori Grimes, Prison Break'te Dr. Sara Tancredi rolleriyle yer aldı. Into the Storm ve Pay the Ghost’ta oynadı, Lullaby for Pi için orijinal bir şarkı besteledi ve seslendirdi. Şu anda mültecilere yardım amacıyla kurulan insani yardım kuruluşu IRC ile birlikte çalışıyor.Honolulu'da büyüyen Sarah Wayne Callies, Dartmouth College'dan mezun oldu ve güzel sanatlar yüksek lisansını National Theatre Conservatory'de yaptı.
The Walking Dead'de Lori Grimes, Prison Break'te Dr. Sara Tancredi rolleriyle yer aldı. Into the Storm ve Pay the Ghost’ta oynadı, Lullaby for Pi için orijinal bir şarkı besteledi ve seslendirdi. Şu anda mültecilere yardım amacıyla kurulan insani yardım kuruluşu IRC ile birlikte çalışıyor.

SUCRE

AMAURY NOLASCO Porto Riko'da doğan Amaury Nolasco, Porto Riko Üniversitesi'nde biyoloji eğitimi aldı. Oyunculukla ilgili teşvik edildikten sonra New York'a taşınarak American British Dramatic Arts School'da okudu. CSI, ER gibi birkaç dizinin kadrosuna katıldı ve ilk önemli yardımcı rol şansını 2 Fast 2 Furious filminde Orange Julius karakteriyle yakaladı. Nolasco, Mr. 3000, Benchwarmers, Transformers, Street Kings gibi filmlerle de yer aldı.Porto Riko'da doğan Amaury Nolasco, Porto Riko Üniversitesi'nde biyoloji eğitimi aldı.
Oyunculukla ilgili teşvik edildikten sonra New York'a taşınarak American British Dramatic Arts School'da okudu. CSI, ER gibi birkaç dizinin kadrosuna katıldı ve ilk önemli yardımcı rol şansını 2 Fast 2 Furious filminde Orange Julius karakteriyle yakaladı. Nolasco, Mr. 3000, Benchwarmers, Transformers, Street Kings gibi filmlerle de yer aldı.

T-BAG

ROBERT KNEPPER Northwestern Üniversitesi'nde tiyatro alanına yoğunlaşan Robert Knepper, Good Night, and Good Luck, Hostage, Swatters ve Love & Sex filmlerinde rol aldı. Theodore ‘T-Bag’ Bagwell rolüyle Prison Break hayranlarının favorisi olan Knepper, Homeland de rol alıyor. Geçtiğimiz sonbaharda, Tom Cruise ile birlikte Jack Reacher: Never Go Back filminde oynayan Knepper, önümüzdeki aylarda David Lynch başyapıtı Twin Peaks'in yeni sezonunda da yer alacakNorthwestern Üniversitesi'nde tiyatro alanına yoğunlaşan Robert Knepper, Good Night, and Good Luck, Hostage, Swatters ve Love & Sex filmlerinde rol aldı.
Theodore ‘T-Bag’ Bagwell rolüyle Prison Break hayranlarının favorisi olan Knepper, Homeland de rol alıyor. Geçtiğimiz sonbaharda, Tom Cruise ile birlikte Jack Reacher: Never Go Back filminde oynayan Knepper, önümüzdeki aylarda David Lynch başyapıtı Twin Peaks'in yeni sezonunda da yer alacak